Доведено: фізична активність полегшує депресію і тривожність

З урахуванням сучасного ритму життя у нас не залишається часу на повноцінний відпочинок, а це загрожує стресом і депресією. Побороти їх допоможе спорт.

Дуже часто сучасний ритм життя не залишає нам часу на відпочинок, причому мова йде не тільки про фізичну, а й психічну втому. Навіть коли ми не на роботі, мозок все одно зайнятий вирішенням якихось проблем і це завжди позначається на нашому стані. У підсумку ми починаємо відчувати стрес, тривожність, а іноді і зовсім впадаємо в депресію.

Позбутися цього допоможуть фізичні вправи, виконувати які необхідно не менше чотирьох разів на тиждень. Саме до такого висновку прийшли вчені з Колумбійського університету, коли провели чотиримісячний експеримент, який показує, як різні режими занять впливають на психічне здоров’я.

Подробиці дослідження

У якості піддослідних були відібрані 119 здорових людей віком від 20 до 45 років. Перед початком експерименту у кожного з них перевірили рівень тривожності, ворожості, злоби і депресії. При цьому всі учасники раніше ніколи особисто не стикалися з порушеннями психіки.

Ці 119 осіб випадковим чином були розділені на дві групи. Одна була контрольною — ті, хто в неї потрапив, продовжували вести звичний для себе сидячий спосіб життя. Члени другої групи виконували такі аеробні вправи, як ходьба або біг на біговій доріжці, їзда на велотренажері. Все це вони повторювали по 35 хвилин 4 дні на тиждень. Важливо відзначити також інтенсивність занять — дихання учасників помітно посилювався, а пульс прискорювався на 75% в середньому.

Через 3 місяці дослідження всі піддослідні знову пройшли тести на оцінку настрою і психічного стану, після чого люди з активною групи повернулися на місяць до колишнього малорухливого способу життя.

Робота за комп’ютером

Результати

В самому кінці експерименту вчені ще раз оцінили досліджувані показники учасників і провели аналіз їх змін за весь цей час.

На початку рівні тривожності і депресії у всіх були низькими, однак ті, хто вправлявся, змогли ще більше їх знизити. Так, результати тестів на депресивний розлад у них покращилися на 35%. Більш того, ця тенденція виявилася стабільною, оскільки за місяць пасивного життя їх показники не повернулися до первинних значень. Що стосується людей з контрольної групи, які не займалися фізичною активністю — у них практично нічого не змінилося.

Виходить, що інструмент для боротьби зі стресом доступний кожному. Навіть якщо у вас немає можливості виходити на пробіжки, можна просто виконувати який-небудь стандартний набір вправ, оскільки будь-який спорт корисний.

Популярне

Подібні новини