Зараз пневмонія є діагнозом, який зустрічається найчастіше, що не дивно з урахуванням пандемії коронавірусу. Багатьом лікарям доводиться займатися лікуванням величезної кількості хворих з вірусною пневмонією і в нашій сьогоднішній статті ми зібрали враження медиків про те, хто з пацієнтів найгірше піддається лікуванню.
Хронічна серцева недостатність
У лікарському колі існує поняття застійної пневмонії. Називають її так через те, що вона розвивається на тлі застою крові в легенях. В основному таке запалення вражає нижню частку правої легені, хоча нерідко має і двосторонню форму.
Так відбувається через зниження вентиляції в цих відділах. Ще одна причина — порушення очисної функції бронхів, від чого створюються сприятливі умови для росту і розмноження патогенних бактерій.
У пацієнтів із застійною пневмонією та супутньою серцевою недостатністю практично не підвищується температура тіла, а задишка не проходить досить довго. Це ускладнює медикам робити висновки про ефективність терапії антибіотиками, тому доводиться орієнтуватися на контрольний рентген легенів і аналізи крові.
Варто відзначити, що більшість людей з недостатністю знаходяться у літньому віці. На жаль, це істотно підвищує ризик летального результату.
ВІЛ-інфекція
Спеціальне лікування ВІЛ передбачає постійний прийом антиретровірусних ліків. Ті інфіковані, що цього не роблять, стикаються з різким слабшанням імунітету через зниження кількості імунних клітин. Ось до яких труднощів це призводить у разі пневмонії:
- Зниження власних захисних сил організму, через що йому стає дуже важко чинити опір хворобі.
- Трапляються часті рецидиви. Коли пацієнти потрапляють до лікарні з повторним запаленням легенів, вони вже проліковані більшістю доступних антибіотиків, вдруге вони можуть бути неефективними.
- Складнощі у визначенні збудника. Їм можуть бути бактерії, грибки, найпростіші. Крім того, у таких хворих важко відрізнити пневмонію від туберкульозу.
Успіх одужання в такій групі людей безпосередньо пов’язаний з кількістю імунних клітин, що залишилися. Визначити це можна аналізом крові.