Пневмонія завжди відносилася до категорії серйозних захворювань, у зв’язку з чим пацієнтів зі скаргами на проблеми з диханням досить часто відправляють на рентген. Це необхідно, щоб виключити запалення легенів, або навпаки підтвердити його.
Складнощів додає і те, що на самому початку хвороба схожа на бронхіт, грип і навіть банальну застуду. Якщо ж лікування проводиться з упором на іншу проблему, це загрожує важкими ускладненнями. Раніше ми вже писали про те, які симптоми пневмонії не можна пропускати, а сьогодні мова піде про безсимптомний перебіг захворювання. Буває і так, що людина хворіє, але навіть не підозрює про це, хоча подібна ситуація не менш небезпечна.
Як проявляється бессимптомная пневмонія
У випадку з такою формою запалення легенів у хворих спостерігаються швидка стомлюваність, погіршення настрою і задишка. Перераховані симптоми непросто зв’язати з чимось серйознішим звичайної втоми. Крім того, хвороба може супроводжуватися не дуже сильним, але хронічним кашлем, а через нестачу кисню в організмі шкіра обличчя може бліднути.
Одним зі способів діагностики «тихої» пневмонії є рентген грудної клітини. Також не буде зайвою комп’ютерна томографія. При цьому до моменту постановки правильного діагнозу лікарі зазвичай призначають протиінфекційні препарати, ліки від астми або хронічної обструктивної хвороби легень. Якщо поліпшень немає, виникає підозра на безсимптомну пневмонію. До слова, її розвитку могли передувати такі прості речі, як нежить і біль у горлі.
Ускладнення
Серед найпоширеніших і серйозних ускладнень прихованої пневмонії варто відзначити:
- Легеневий абсцес — формування обмеженої порожнини в легеневій тканині, заповненій гноєм. Його типова ознака — кашель з зелено-жовтою мокротою і кров’яними вкрапленнями. Також може спостерігатися підвищення температури тіла і озноб.
- Ексудативний плеврит — запалення плеври, якою покриті легкі і внутрішня поверхня грудної клітини. Він проявляється раптово, дає про себе знати болем у грудях і поколюванням, що посилюється при диханні, кашлі, чханні і навіть будь-якому русі грудей. Пропадають ці неприємні відчуття тільки під час затримки дихання або в положенні лежачи.
Лікування
Антибіотиками лікують запалення, викликане бактеріальною інфекцією, в цілому на це йде до трьох тижнів. На додаток до протимікробних ліків призначають знеболюючі та жарознижувальні. Іноді пневмонію можуть спровокувати і віруси, які не реагують на протимікробні ліки, тоді використовується симптоматичне лікування для усунення симптомів.
Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням, оскільки від незнання точного діагнозу, збудника захворювання і ще безлічі нюансів ви тільки нашкодите собі.