Про врожай, який ви отримаєте наступного року, потрібно думати вже восени. Це стосується не лише культур, які ростимуть на городі, а також дерев і ягідних кущів. У першу чергу, звісно ж, варто подбати про захист від заморозків. Оскільки сьогодні зими в Україні малосніжні, то природної “ковдри” рослини зазвичай не отримують. Але морози вночі можуть сягати досить низьких температур, що може пошкодити кореневу систему.
Однак почати треба з обрізки. Пошкоджені та старі пагони, які більше не родитимуть, треба прибрати. Також потрібно подбати про підживлення. Чудово підійдуть добрива, які багаті на калій та фосфор. Ці мікроелементи зміцнюють кореневу систему. Взимку це дозволяє краще впоратися з морозами, а влітку сприяє отриманню більшої кількості поживних речовин з ґрунту.
Важливою є також профілактика захворювань та захист від шкідників. Тому кущі малини обов’язково треба обробити від зимуючих форм шкідників, а також грибкових спор. Але це потрібно зробити до настання стійких холодів, інакше засоби не встигнуть подіяти.
Пагони малини рекомендується зафіксувати, щоб вони не пошкодилися через сильні вітри. Проте важливо не перетягувати їх, щоб залишався простір для руху. Після цього можна захищати малину від морозів. Ідеальним рішенням для цього є мульчування. Для цього ви можете взяти покупні матеріали або підходящу органіку.
Мульчею може виступати солома, скошена трава, листя, хвойний опад з лісу, тирса тощо. Для того, щоб взимку ця “ковдра” не розлетілася від вітру, рекомендується додатково зафіксувати її за допомогою спеціальних сіток або агроволокна.