Home Blog

Підготовка малини та інших ягідних кущів до морозів: дізналася секрети у куми та збільшила врожай у 2-3 рази

0
Садівники розповіли, як захистити малину від морозів
Садівники розповіли, як захистити малину від морозів

Про врожай, який ви отримаєте наступного року, потрібно думати вже восени. Це стосується не лише культур, які ростимуть на городі, а також дерев і ягідних кущів. У першу чергу, звісно ж, варто подбати про захист від заморозків. Оскільки сьогодні зими в Україні малосніжні, то природної “ковдри” рослини зазвичай не отримують. Але морози вночі можуть сягати досить низьких температур, що може пошкодити кореневу систему.

Однак почати треба з обрізки. Пошкоджені та старі пагони, які більше не родитимуть, треба прибрати. Також потрібно подбати про підживлення. Чудово підійдуть добрива, які багаті на калій та фосфор. Ці мікроелементи зміцнюють кореневу систему. Взимку це дозволяє краще впоратися з морозами, а влітку сприяє отриманню більшої кількості поживних речовин з ґрунту.

Садівники розповіли, як захистити малину від морозів
Садівники розповіли, як захистити малину від морозів

Важливою є також профілактика захворювань та захист від шкідників. Тому кущі малини обов’язково треба обробити від зимуючих форм шкідників, а також грибкових спор. Але це потрібно зробити до настання стійких холодів, інакше засоби не встигнуть подіяти.

Пагони малини рекомендується зафіксувати, щоб вони не пошкодилися через сильні вітри. Проте важливо не перетягувати їх, щоб залишався простір для руху. Після цього можна захищати малину від морозів. Ідеальним рішенням для цього є мульчування. Для цього ви можете взяти покупні матеріали або підходящу органіку.

Садівники розповіли, як захистити малину від морозів
Садівники розповіли, як захистити малину від морозів

Мульчею може виступати солома, скошена трава, листя, хвойний опад з лісу, тирса тощо. Для того, щоб взимку ця “ковдра” не розлетілася від вітру, рекомендується додатково зафіксувати її за допомогою спеціальних сіток або агроволокна.

Через цю помилку в догляді різдвяник у сусідки з 2 поверху не цвіте: це очевидно, але знають далеко не всі

0
Квітникарі розповіли про догляд, який гарантує цвітіння різдвяника
Квітникарі розповіли про догляд, який гарантує цвітіння різдвяника

Назва шлюмбергери відома далеко не кожній українській господині. Оскільки ця прекрасна кімнатна рослина цвіте в зимовий період, то частіше її називають різдвяником. Вона дуже красива й без квітів. Але під час цвітіння шлюмбергера особливо чудова! Проте декому не вдавалося насолодитися цією розкішшю. А все через неправильний догляд.

Хоча догляд за різдвяником може здаватися простим, він має свої особливості, які треба враховувати, якщо ви розраховуєте на цвітіння. Чи знали ви, що ця рослина має період спокою? У неї він триває від середини жовтня до кінця листопада. У цей час полив варто скоротити до одного разу на два тижні. Також у період спокою шлюмбергера не любить високої температури, тому оптимальні умови для неї складають близько 15 °C.

Квітникарі розповіли про догляд, який гарантує цвітіння різдвяника
Квітникарі розповіли про догляд, який гарантує цвітіння різдвяника

В грудні рослина вже готується до цвітіння. Тому можна повертатися до звичного режиму поливу та поступовому підживленню. Коли на різдвянику починають з’являтися перші бутони, поступово можна підвищувати температуру до 25-30 градусів. Важливим також є освітлення. Найкраще підходять північно-східні або західні вікна, де достатньо світла, але без прямих сонячних променів. В інших частинах будинку варто подбати про притінення.

Часто відсутність квітів — наслідок неправильного поливу. Вважаєте, що чим більше води — тим краще? Зовсім ні. Якщо ґрунт буде надто зволожений, то коріння шлюмбергери може почати гнити. Також в період цвітіння дуже важливо не рухати рослину, бо навіть обережні переставляння можуть призвести до того, що бутони опадатимуть. А після цвітіння різдвяник потребує відновлення. А ще у цей час його можна розмножувати живцями. Рослини, отримані таким чином, зацвітуть через 1-2 роки.

Квітникарі розповіли про догляд, який гарантує цвітіння різдвяника
Квітникарі розповіли про догляд, який гарантує цвітіння різдвяника

Не беру “гріх на душу”, і павуки вилітають як ошпарені: простий гуманний трюк, як позбавитися павуків вдома

0
Експерти розповіли, як гуманно позбутися павуків вдома
Експерти розповіли, як гуманно позбутися павуків вдома

Народні засоби проти павуків

Існує безліч безпечних і водночас ефективних народних способів, які дозволяють очистити квартиру чи будинок від павуків. Ось найбільш популярні та перевірені з них.

Борна кислота

Розкладіть порошок по кутках або насипте в щілини. Запах і властивості борної кислоти не подобаються павукам, але слід бути обережними, якщо в будинку є діти або домашні тварини.

Оцет

Змішайте оцет і воду у рівних пропорціях, а потім розпиліть цей отриманий розчин з пульверизатора в місцях, де можуть перебувати членистоногі. Також можна налити розчин у невеликі мисочки і розставити там, де ви бачили павутину чи самих павуків.

Лимонна кислота

Достатньо розкласти кристали кислоти в улюблених місцях павуків або приготувати розчин і обприскати ним приховані куточки.

Каштани

Павуки не переносять запах каштанів. Роздробіть їх і розкладіть по кутках кімнати.

М’ята

М’ятний запах також неприємний павукам. Достатньо купити ефірну олію м’яти і нанести її на ватні диски, які потім розкладіть у місцях перебування павуків. Можна також поставити горщик із рослиною на підвіконні, щоб відлякати “непроханих гостей”.

Це найкращий метод, який допоміг мені без мороки прибрати всіх павуків вдома
Це найкращий метод, який допоміг мені без мороки прибрати всіх павуків вдома

Ефірні олії

Ефірні олії евкаліпта, чайного дерева, ялиці та інших хвойних рослин – запахи цих олій не до вподоби павукам, тому змочені ватні диски в цих оліях можна розкласти в найбільш обжитих місцях.

Апельсинові шкірки

Павуки не люблять різкий запах цитрусових. Розкладіть шкірки апельсинів по дому, щоб вони покинули приміщення.

Овеча вовна

Запах натуральної овечої вовни також відлякує павуків. Покладіть її або нитки з овечої вовни в місця, де вони можуть перебувати.

Профілактика появи павуків у домі

Щоб запобігти повторній появі павуків, слід уникати присутності інших комах у будинку, адже вони слугують їжею для павуків. Регулярно прибирайте крихти і залишки їжі, а також проводьте ретельне прибирання, особливо протираючи кути та простір біля плінтусів.

Крім того, не садіть кущі й ліани поблизу будинку, оскільки по ним павуки можуть легко перебратися в приміщення. Слідкуйте за порядком на прибудинковій території, регулярно косіть траву, прибирайте старе листя та уникайте накопичення непотрібного мотлоху.

Буде “потужною” як баобаб: агрономи із 40-річним стажем розповіли, чим потрібно підгодовувати товстянку

0
Квітникарі розповіли, чим підживити товстянку для появи нового листя і бутонів
Квітникарі розповіли, чим підживити товстянку для появи нового листя і бутонів

Хоча товстянка вважається досить невибагливою рослиною, іноді вона потребує особливого догляду. У цій статті досвідчені квітникарі поділилися, чим найкраще удобрювати товстянку для появи нового листя та бутонів.

Коротка характеристика та особливості догляду

Товстянка належить до екологічної групи сукулентів (лат. Succulentus – “соковитий”). Це рослини жарких, посушливих зон, що накопичують вологу в листках і стеблах. Їх поділяють на:

  • листкові сукуленти, до яких належить товстянка, а також очиток, молодило, алое, агава;
  • стеблові сукуленти (кактуси, молочаї) – у кактусів і деяких видів молочайних листкові пластинки з метою зменшення випаровування скоротилися, перетворившись на колючки.

Як зазначається, красула цвіте дрібними білими або блідо-рожевими квітками, зібраними у щитовидні суцвіття.

Батьківщина грошового дерева – спекотна Африка, тож воно краще ростиме на сонячних вікнах, які виходять на південну або південно-східну сторону.

Почала регулярно підживлювати грошове дерево цим відваром – і нове листя та бутони з'являються миттєво
Почала регулярно підживлювати грошове дерево цим відваром – і нове листя та бутони з’являються миттєво

Рослина, звикла до нестачі води, і в домашніх умовах не надто вимоглива до поливу. Надмірна волога призводить до загнивання коренів. Полив майже виключають під час спокою товстянки – з листопада до середини березня. У цей же час рекомендується знизити температуру повітря до 13℃. Такі умови сприятимуть цвітінню.

Чим підживити товстянку

Відмінним засобом підживлення для “грошового дерева” є різні відвари овочів. Експерти зазначили, що картопляний або буряковий відвар стане ідеальним вибором. Ці відвари містять необхідні для рослини речовини, такі як крохмаль, магній, калій і фосфор.

Достатньо залишити відвар після варіння овочів, дати йому охолонути і полити рослину під корінь. Перевага такого підживлення полягає в тому, що використовувати його можна будь-якої пори року без строгих обмежень щодо частоти застосування.

Відбілюю рушники, і вони стають наче з реклами: 1 проста добавка при пранні – результат “вау” з першого разу

0
Досвідчені господині розповіли, як легко відбілити рушники
Досвідчені господині розповіли, як легко відбілити рушники

Однак повернути колишню красу кухонним рушникам нескладно – існує багато дієвих способів.

Перш ніж відбілювати

Спробуйте випрати рушники в машинці на інтенсивному режимі. Попередньо їх потрібно замочити. Використовуйте пральний порошок з відбілюючими добавками або засобами для виведення плям. Останні не повинні містити хлору, сьогодні більшість відомих виробників пропонують сучасні варіанти з активним киснем. Це дозволяє видалити навіть найскладніші забруднення, не пошкоджуючи структуру тканини.

Другий спосіб – народні засоби

Якщо ви не хочете кип’ятити, а відбілювачів під рукою немає, можна спробувати інші варіанти. Те, що прийнято називати “народними засобами”, є практично в кожному домі.

Гірчичний порошок

На кожні 1/2 л гарячої води береться 1 столова ложка. Визначте необхідний об’єм, засипте гірчицю та ретельно розмішайте. У цьому розчині рушники замочують, а потім перуть. При сильних плямах можна розвести гірчицю до консистенції кашки, нанести її на плями і залишити на 2-3 години, а потім випрати.

Сода

Екологічно чистий варіант, універсальний очищувальний засіб, якому довіряють майже всі господині. Пропорції розведення – 1 повна ст. ложка на 1 л води. Содою можна прати не лише білі рушники, вона не псує малюнок і текстуру кольорових та дорогих речей.

За порадою подруги спробувала цей метод відбілювання рушників
За порадою подруги спробувала цей метод відбілювання рушників

Харчова сіль

У цьому випадку головне – замочування, а не прання. Розведіть міцний розчин: 1 ст. ложка з гіркою на 1 л води. Залиште рушники на 10-12 годин, а потім виперіть. Вони стануть білосніжними.

Рослинна олія

Вона розм’якшує забруднення, що допомагає їх якісно відіпрати. Дочекайтеся, поки вода закипить, а потім по черзі додайте: олію, звичайний порошок і соду у пропорції 5:1:1. Замочіть рушники на ніч. Вранці від плям не залишиться й сліду.

Нашатирний спирт

Розведіть 1 ст. ложку на 3 літри води, прати можна одразу. Єдина умова – ретельне багаторазове полоскання без використання додаткових засобів.

Перекис водню

Досвідчені господині знають, що цей засіб має потужний відбілюючий ефект. Його розводять водою і наносять на 10-15 хвилин на пляму. Застосування можливе тільки на білих рушниках.

Оцет

Особливо дієвий засіб, якщо плями вже дуже засохли. Розводити його не потрібно, кожне забруднення просочується оцтом, а потім рушники ретельно полощуть.

Готую це на вечерю ледь не кожного дня, і не набридає – просто та смачно: ситна запіканка з 8 інгредієнтів

0
Кулінари розповіли, як приготувати ситну картопляну запіканку з фаршем
Кулінари розповіли, як приготувати ситну картопляну запіканку з фаршем

Інгредієнти на 6 порцій:

  • Картопля – 400 г;
  • Яловичина – 200 г;
  • М’якоть свинини – 200 г;
  • Цибуля ріпчаста – 1 шт.;
  • Морква – 1 шт.;
  • Сир Едам – 50 г;
  • Вершки 22% – 50 мл;
  • Вершкове масло – 40 г;
  • Рослинна олія рафінована – 1 ст. л.;
  • Панірувальні сухарі – 2 ст. л.;
  • Овочева приправа – 1 ст. л.;
  • Мелений чорний перець;
  • Сіль.

Рецепт приготування:

Крок 1

Підготуйте всі інгредієнти для запіканки. Картоплю очистіть, промийте і відваріть в злегка підсоленій воді до повної готовності (орієнтовно 20-25 хвилин). Поки вариться картопля, приготуйте фарш.

Крок 2

М’якоть яловичини і свинини пропустіть через м’ясорубку з дрібною сіткою в миску. Моркву очистіть, промийте, натріть на великій тертці. Цибулину очистіть і дрібно наріжте.

Крок 3

У великій сковороді розігрійте рослинну олію. Викладіть цибулю з морквою. Помішуючи, смажте на слабкому вогні 10 хвилин. Додайте отриманий м’ясний фарш, посоліть і поперчіть. Смажте фарш із цибулею та морквою на слабкому вогні, часто перемішуючи. Зніміть з вогню і дайте трохи охолонути.

Цей рецепт ситної запіканки з картоплі та фаршу – один із найкращих
Цей рецепт ситної запіканки з картоплі та фаршу – один із найкращих

Крок 4

Коли картопля буде готова, злийте з каструлі воду. Каструлю з картоплею поверніть на слабкий вогонь (або просто на гарячу конфорку) і трохи підсушіть бульби. Розімніть картоплю та перемішайте з гарячими вершками та 30 г вершкового масла. Додайте сіль за смаком.

Крок 5

Форму для запікання змастіть залишком вершкового масла і посипте панірувальними сухарями. Викладіть половину картопляного пюре та розрівняйте. Зверху рівномірно розподіліть м’ясний фарш.

Крок 6

Знову викладіть картопляне пюре. Розрівняйте і посипте тертим сиром. Духовку розігрійте до 210°C. Готуйте запіканку протягом 15 хвилин, щоб сир розплавився і набув золотистої скоринки. Перед подачею дайте запіканці трохи охолонути. Смачного!

Що означає, якщо кішка спить у вашому ліжку: 3 прикмети, які підкажуть, що на вас чекає – коти це відчувають

0
Народні прикмети про котів
Народні прикмети про котів

Коти – улюблені домашні тварини більшості людей. Вони з радістю подарують вам своє тепло і увагу, коли ви повернетесь додому з роботи. Вони лягають поруч, підставляючи свій животик та тихенько муркочуть, таким чином вони звикли спілкуватися зі своїм улюбленим господарем.

Але іноді, може таке статися, що поведінка кішки стає дивною та незрозумілою для людини, тварина починає спати з вами у ліжку, хоча раніше вночі  зовсім не приходила. Близько притуляється до живота, голови, або ніг.

Народні прикмети про котів
Народні прикмети про котів

Існують деякі народні прикмети, які пояснюють ці зміни в поведінці чотирилапих. Наприклад одною з можливих причин того, що кішка стала притулятися до вас в одному й тому самому місці – вона відчуває хворобу. В такому випадку кішка може довго лежати і навіть не ворушитись. Кажуть, що таким чином тварина лікує те, що вас бентежить. Деякі люди стверджують, що це справді працює.

А ось чому кішка почала приходити в ліжко і лягати виключно біля ніг? В такому випадку прийнято вважати, що ви потрапили у якусь неприємну ситуацію, в якій взяли на себе дуже багато негативної енергетики. Кішка це відчула, та почала процес збирання негативу. Прийнято вважати, що весь негатив тварина забирає на себе. Але не хвилюйтеся, їй це не шкодить.

Народні прикмети про котів
Народні прикмети про котів

Якщо кіт був зайнятий своїми справами, а потім прийшов до вас в ліжко та почав тертися об ноги – для вас гарна новина. Не поспішайте прибирати кота від ніг, адже такі дії тварини свідчать про те, що незабаром ви отримаєте багато грошей. Чи то начальник зарплатню підвищить, чи то спадок отримаєте – коти не кажуть, проте гроші точно будуть в кармані.

Як би там не було – коти тонко відчувають людину, її настрій та стан здоров’я. Тому не забувайте належним чином піклуватися про своїх домашніх улюбленців, вони віддячать вам сповна.

Всіх сусідів підсадила на цей хитрий трюк – обробила землю, і бур’янів як не було: “біле” золото для грядок

0
Городники розповіли, як швидко позбутися бур'янів на грядці
Городники розповіли, як швидко позбутися бур'янів на грядці

Перший метод — використання мульчуючих матеріалів, таких як агроволокно підвищеної щільності (60–100 г на квадратний метр), старий лінолеум або картон. Цей спосіб не потребує значних зусиль, проте вимагає часу, адже бур’яни під покривним матеріалом гинуть поступово.

Якщо маєте можливість почекати кілька місяців, цей спосіб стане чудовим варіантом для природного очищення ділянки, і городники успішно застосовують його, коли можуть планувати заздалегідь.

Другий  метод — посів сидератів. Це метод, яким городники значно зменшують кількість бур’янів і підвищують родючість ґрунту. Сидерати висіваються тричі протягом сезону. Вони ростуть, після чого їх скошують або залишають на поверхні як мульчу.

Протягом одного-двох сезонів сидерати збагачують ґрунт органічною речовиною, яка сприяє волого- та повітропроникності ґрунту, збагачує його макро- та мікроелементами, що позитивно впливає на ріст культурних рослин.

Городники розповіли, як швидко позбутися бур'янів на грядці
Городники розповіли, як швидко позбутися бур’янів на грядці

Наступний метод — механічний. Цей варіант обирають ті городники, які мають обмежений час на підготовку ділянки. Спочатку зазвичай використовується мотокультиватор для обробки ґрунту, а потім вручну видаляються залишки бур’янів за допомогою вил.

Хоча цей спосіб вимагає певних зусиль, він є екологічно чистим і дозволяє швидко підготувати землю для майбутніх посадок.

Також городники використовують соду чи сіль для того, щоб позбутися бур’янів. Тож ви також можете скористатися такими народними методами.

Тож обирайте будь-який з вищеописаних способів та самостійно переконайтеся в їхній ефективності. А ми бажаємо вам успіхів на присадибних ділянках!

80-річна бабуся показала, що вона додає у лунки з озимим часником: кращої підживки я ще не зустрічала

0
Фермери розповіли про ефективне добриво для озимого часнику
Фермери розповіли про ефективне добриво для озимого часнику

Врожайність будь-якої культури залежить від багатьох факторів. Серед них дуже важливим є правильне підживлення. Звісно, можна посадити й просто так, результат все одно буде. Але якщо витратити трішки більше часу на підготовку якісного органічного добрива, тоді рослини здивують вас щедрістю свого врожаю. Зокрема, це стосується озимого часнику.

Але чому саме органічні добрива? По-перше, це дешево. Купувати підживлення для рослин невигідно, а органічні відходи є практично у кожного городника. По-друге, це ефективно. Для магазинних добрив часто використовуються хімічні домішки, а деякі різновиди складаються з них повністю. Органічні добрива створює сама природа, тому вони ефективніші.

Фермери розповіли про ефективне добриво для озимого часнику
Фермери розповіли про ефективне добриво для озимого часнику

Дуже велику користь часнику забезпечує зола. Вона може залишатися після каміна, грубок, мангалів чи просто після спалення садового сміття. Зола містить багато корисних елементів. Наприклад, каліф та фосфор, які часник обожнює. А ще там є кальцій та фтор. Все це треба часнику для розвитку коренів, а хороше коріння краще засвоює поживні речовини.

Крім золи також можна застосовувати перегній. Його краще готувати щорічно з відходів. Це не лише кухонні очистки та інші харчові залишки, а також листя, тирса, картон, дрібні гілки, скошена трава тощо. Якщо ж органічних добрив у вас немає, то залишати часник зовсім без підживлення не варто. У цьому випадку підійдуть якісні магазинні аналоги.

Фермери розповіли про ефективне добриво для озимого часнику
Фермери розповіли про ефективне добриво для озимого часнику

Але є дуже важливе правило — не перестарайтеся. Так, добриво потрібне. Але якщо його внести надто багато, то замість зростання врожайності можна не отримати ніякого ефекту або навіть зворотний. Також не ігноруйте мульчування, яке допомагає захистити часник від промерзання, а також краще утримує в ґрунті вологу, яка треба для росту.

Сусідка підказала, як правильно проводити обрізку вишні восени для рясного врожаю: 5 головних моментів

0
Садівники розповіли, як правильно проводити обрізку вишні восени
Садівники розповіли, як правильно проводити обрізку вишні восени

За словами досвідчених садівників, осіння обрізка здатна допомогти запобігти хворобам, омолоджує рослини та сприяє активному формуванню міцних пагонів.

Навіщо потрібна осіння обрізка

Без регулярної обрізки вишня швидше старіє, стає менш продуктивною і більш вразливою до різноманітних захворювань. Обрізка покращує вентиляцію крони, видаляє хворі та ослаблені гілки, що знижує ймовірність поширення грибкових інфекцій. Такі дії сприяють росту нових пагонів, які будуть плодоносити навесні.

Коли проводити обрізку

Зазвичай оптимальні терміни для обрізки вишні залежать від регіону. Однак розпочинати роботи краще після масового опадання листя, коли дерево вже перебуває в стані спокою. Крім того, обрізку варто обов’язково завершити за тиждень до настання стійких морозів.

Як правильно обрізати вишню

Для молодих дерев:

Рекомендується залишити чотири-п’ять сильних гілок, спрямованих у різні боки.

Як стверджують експерти, необхідно видалити пагони, що ростуть усередину крони, а також хворі та слабкі гілки, щоб запобігти захворюванням.

Для старих дерев:

Як відомо, слід видаляти старі, конкуруючі та внутрішні пагони.

Основні гілки потрібно вкоротити, щоб стимулювати ріст нових пагонів і покращити цвітіння.

Обрізку вишні восени проводжу за цієї перевіреною схемою
Обрізку вишні восени проводжу за цієї перевіреною схемою

Інструменти та техніка обрізки

Для обрізки знадобляться: секатор, садовий ніж, сучкоріз і садова пилка, дезінфікуючі засоби для обробки інструментів і зрізів, а також садовий вар для обробки місць зрізів.

Проводити роботи краще за все в ясний і сухий день, щоб мінімізувати ризик будь-яких захворювань.

Додаткові рекомендації

По-перше, усі зрізані гілки слід спалювати, щоб уникнути поширення хвороб.

По-друге, укорочуйте довгі гілки на третину для рівномірного розподілу поживних речовин.

По-третє, місця зрізів важливо обробляти садовим варом для захисту від різних інфекцій.

Таким чином, обрізка – це ключовий захід, які допомагає підтримувати здоров’я вишні, збільшує її врожайність та запобігає будь-яким захворюванням. Саме тому такий агротехнічний прийом у жодному разу не можна ігнорувати.

Зберігаю картоплю цілу зиму без псування: 2 перевірені методи від діда з села, щоб не проростала і не гнила

0
Як зберігати картоплю всю зиму, щоб вона не проростала
Як зберігати картоплю всю зиму, щоб вона не проростала

Городники знають, що після збору врожаю картоплі треба зробити все, щоб вона залишилась свіжою та смачною якомога довше. Дуже не хочеться витрачати свої сили на висадження пасльонових, догляд та збір, а потім мати гнилу картоплю через неправильне зберігання. Тому багаторічний досвід городників підкаже, що ж робити, щоб картопля не псувалась.

Насамперед після того, як ви викопали картоплю, потрібно розмістити її під навісом, щоб не було прямих сонячних променів, та просушити кілька днів. Це зазвичай роблять для того, щоб картопляна шкірка добре зміцніла, а травмовані ділянки картоплі під час збору – затягнулися.

Як зберігати картоплю всю зиму, щоб вона не проростала
Як зберігати картоплю всю зиму, щоб вона не проростала

Після того, як картопля добре підсохла, треба її розділити на маленьку, середню та велику. Картоплю великого розміру зазвичай використовують на кухні першою. Найкращим рішенням буде зберігати картоплю у темному та прохолодному місці, ідеально підходить підвал чи погреб. В такому середовищі не буде утворюватися соланін – він токсичний для людини. В зеленій картоплі його найбільше, тому бажано не вживати такі плоди.

Слідкуйте за температурним режимом в погребі, радимо повісити термометр, щоб знати точно, що температура ідеальна для зберігання картоплі. Вона має бути 2-3 градуси.
Головною помилкою багатьох городників є те, що вони зберігають картоплю насипом в купі, а це сприяє її цвітінню.

Як зберігати картоплю всю зиму, щоб вона не проростала
Як зберігати картоплю всю зиму, щоб вона не проростала

Тому скористуйтеся нашою порадою – зберігайте картоплю в дерев’яних ящиках, які гарно пропускають повітря. А щоб точно не було проблеми проростанням корінців – покладіть до картоплі декілька невеликих яблук.

Якщо у вас немає погребу, бо ви живете у квартирі – не біда. Досвідчені садівники кажуть, що можна зберігати картоплю на балконі. Головне правильно підбрати тару – ідеально підійде герметичний ящик. Періодично перевіряйте стан картоплі – вчасно видаляйте згнивші плоди, щоб вони не заразилі інші.

1 полив восени, і смородина відмінно зимує: як правильно підготувати кущі до холодів – віддячать врожаєм

0
Городники розповіли, як підготувати до зими кущі смородини
Городники розповіли, як підготувати до зими кущі смородини

Це готує рослини до рясного врожаю наступного сезону. Досвідчені садівники кажуть, що ці дії не лише захищають смородину від хвороб, а й додають їй сил для активного зростання.

Для підживлення смородини найкраще використовувати сірчанокислий калій і суперфосфат. Ці добрива чудово відновлюють рослини після плодоношення. Щоб приготувати розчин, потрібно розчинити по 50 грамів кожного добрива в одному відрі води.

Отриману суміш вносять у неглибокі канавки, викопані на відстані 4 см від стовбура, а потім присипають ґрунтом. Це сприяє рівномірному засвоєнню корисних речовин.

Також хорошим вибором є компост із золою, особливо для виснажених ґрунтів. Для кожного куща потрібно не менше відра компосту та дві склянки золи. Компост насичує рослину органічними речовинами, а зола доповнює їх мінералами. Таке підживлення підтримує здоров’я рослин і забезпечує добру зимівлю.

Городники розповіли, як підготувати до зими кущі смородини
Городники розповіли, як підготувати до зими кущі смородини

Додатково смородину можна підживити картопляними очистками. Для цього зібрану шкірку сушать і закопують поблизу куща. Такий органічний матеріал покращує структуру ґрунту та забезпечує додаткові поживні речовини. Народні засоби також мають свою користь: настої з трав кульбаби, кропиви чи лопуха, які настоюють кілька днів, можна використовувати для поливу смородини.

Перед внесенням добрив рекомендується рясно полити ґрунт навколо кущів. Підживлення найкраще робити ввечері у суху, безвітряну погоду, щоб максимізувати ефект. Дотримуючись цих простих рекомендацій, садівники зможуть забезпечити своїм рослинам повноцінне живлення і сприяти отриманню рясного врожаю великих та солодких ягід.

Пам’ятайте, що правильний осінній догляд за смородиною – це не лише підживлення, але й обрізка. Видаляючи пошкоджені, хворі або засохлі гілки, садівники оздоровлюють чагарник, сприяючи його майбутній врожайності.

Як пшоно перемагає цвітіння води в бутлях. Свекруха здивувала своїм лайфхаком: 1 рішення 3-х проблем

0
Як за допомогою пшона відчистити ємність для води
Як за допомогою пшона відчистити ємність для води

Кожна вправна господиня має свої секрети. Жінки діляться одна з одною лайфхаками, які можуть полегшити буденне життя – чи то швидкі рецепти, чи то правила прання. Але є один цікавий спосіб, як зробити бутлі з водою чистими, немов ви їх тільки-но придбали. Можна звичайно замінити існуючи бутлі на нові, та іноді буває так, що вже за місяць ви можете помітити зелений наліт на внутрішніх стінках ємності.

Легко здогадатися, що вода зацвіла і стала непридатною до вживання. Особливо небезпечною вона стане для дітей. Тому розкриємо 1 секрет, як швидко та без зайвих зусиль позбутися нальоту за допомогою звичайного пшона.

Як за допомогою пшона відчистити ємність для води
Як за допомогою пшона відчистити ємність для води

Ви можете використати будь-яку іншу крупу, яка буде схожою за розміром на пшоно. Ну і головне – не витрачайте багато коштів, не треба використовувати дорогі крупи, так як ми ії не будемо варити і їсти. Крупа слугуватиме лиш, як інструмент чищення бутлів.
Як же легко і швидко відмити бутель для води об’ємом 20 л від зелені?

Спочатку злийте всю воду в окрему ємність, не виливайте її в унітаз. Можливо ця вода стане у нагоді для побутових справ. Запропонуйте чоловікові – може він помиє колеса автомобіля, або можна цю брудну воду використати для миття паркану у дворі, якщо ви мешкаєте в приватному будинку.

Після того, як ви злили воду треба засипати в отвір бутля 3-4 столові ложки пшона, він буде слугувати в якості абразивного матеріалу. потім треба додати невелику кількість води – приблизно 2-3 склянки. Закрийте отвір кришкою і уявляйте, що ви збиваєте коктейлі в шейкері – просто старанно потрясіть пляшкою. Робіть це хвилин 5, перевертаючи з низу до верху і навпаки, щоб пшоно дістало скрізь.

Як за допомогою пшона відчистити ємність для води
Як за допомогою пшона відчистити ємність для води

Після танців з бутлем треба злити брудну воду, а потім знову засипати пшоном і далі по інструкції. Тобто повторюємо першу процедуру ще один раз. Щоб точно не залишилося ніякої зелені. Після цього краще промити ємність декілька разів, щоб не залишилось сторонніх предметів. Користуйтесь корисним лайфхаком, який стане у нагоді для вашого здоров’я!

Кума виростила на балконі ананас – я не повірила власним очам. 5 кроків, як виростити ананас вдома

0
Як виростити ананас вдома
Як виростити ананас вдома

Щоб виростити тропічний фрукт у себе вдома, вам знадобиться верхівка свіжого плоду, горщик і ґрунт. Ну а головне, що у вас має бути – терпіння та витримка. Не хвилюйтесь, у вас все вийде. Дуже важливо обрати плід ананасу, який буде ідеальним для вирощування.

Ананас має бути повністю стиглим. Якщо він буде недозрілим – експеримент буде провальним. Уважно роздивіться плід, щоб на ньому не було ніяких пошкоджень, обирайте ретельно. Ніяких плям та подряпин не має бути. Шкірка ананасу має бути видимо жовтою, це означає, що плід стиглий. Верхівка ананасу має бути свіжою та зеленою.

Як виростити ананас вдома
Як виростити ананас вдома

Найкращою домівкою для вашого ананасу стане невеликий горщик до 20 см. у діаметрі, якщо маєте в арсеналі горщик розміром  15 -17 см. – ідеально. Коренева система ананасу зовсім не широка, тому більший розмір буде недоречним, адже рослині має бути і не багато, і не мало місця. В основі вашого горщика має бути спеціальний отвір, щоб не застоювалась вода після поливу.

Візьміть ананас, який ви придбали і обережно дістаньте верхівку. Перевірте, щоб на маківці не було м’якоті , бо вона швидко почне гнити. Після того, як ви перевірили маківку, покладіть верхівку в ємність з водою кімнатної температури. Ананас має пустити коріння. Краще зробити це в банці, щоб листя не тонуло у воді. Слідкуйте за ананасом, щоб він почував себе добре. Десь через 3-4 тижні ви помітите коріння, що проросло. Тоді ананас готовий, щоб ви його посадили.

Зробіть заглиблення в ґрунті, та перенесіть обережно готовий саджанець в горщик. Далі все просто – як і з іншими рослинами, зверху просто треба присипати ґрунтом. Перервірте, чи надійно встановили саджанець і тоді полийте невеликою кількістю води. От і все, тепер залишається слідкувати за вашою новою рослиною і радіти її зростанню.

Що слід класти першим у щі – картоплю чи капусту: візьміть на замітку ці 6 простих і важливих нюансів

0
Кулінари поділилися хитрощами, які допоможуть приготувати ідеальний щі
Кулінари поділилися хитрощами, які допоможуть приготувати ідеальний щі

Як стверджуються кулінари, наведені нижче основні моменти приготування щі неодмінно допоможуть вам створити фантастично смачну страву.

Бульйон

Основа щі – це наваристий м’ясний бульйон. Його можна варити з яловичини, свинини або баранини, додавши копченості або солонину для аромату. Бульйон має варитися мінімум 2-2,5 години, щоб м’ясо стало м’яким і надало супу насичений смак.

Капуста: свіжа або квашена

Квашена капуста підходить для більш кислого зимового щі. Її краще тушкувати окремо протягом години, щоб розм’якшити і прибрати жорсткість. Кисле середовище уповільнює варіння картоплі, тому квашену капусту додають після того, як картопля звариться до напівготовності.

Свіжа капуста вариться швидше і залежить від товщини листків. Якщо головка невелика з тонкими листками, то капусту додають після картоплі. Якщо листки товсті і великі, тоді капусту кладуть разом із картоплею.

Картопля

Картоплю додають у першу чергу, особливо у випадку з квашеною капустою. У кислому середовищі вона вариться повільніше, тому її доводять до напівготовності перед додаванням капусти.

Завдяки цим 6 маленьким хитрощам у мене виходить найсмачніший щі
Завдяки цим 6 маленьким хитрощам у мене виходить найсмачніший щі

Смажені овочі та спеції

Підсмажену цибулю і моркву можна додавати як при тушкуванні капусти, так і під час варіння щі. Спеції, такі як духмяний і чорний перець, лавровий лист, а іноді й гвоздика, нададуть щі особливого аромату. При приготуванні щі зі свіжої капусти можна додати помідори – вони злегка підкислять бульйон, не змінюючи його кольору.

Загущувач

Для густоти й однорідності можна додати борошно – підсмажене або розведене у воді. Це традиційний спосіб зробити щі більш ситним, який також надає страві щільність і насиченість.

Заправка і сіль

Щі зазвичай подають зі сметаною, іноді додають вершки. Солити щі потрібно поетапно: спочатку в бульйон, а потім при додаванні овочів і востаннє перед закінченням варіння.

Таким чином, завдяки цим маленьким хитрощам, ви зможете приготувати ідеальний та дуже смачний щі. Приємного апетиту!

Свекруха розхвалює як господиню, а чоловік просить добавку: беру кефір, 1 яйце та готую ліниві пиріжки

0
Найкращий рецепт лінивих пиріжків з кефіру та одного яйця
Найкращий рецепт лінивих пиріжків з кефіру та одного яйця

Цінуєте свій час, але хочете радувати рідних чимось смачненьким? Домашня випічка — це не завжди щось складне. Одні з найкращих пиріжків у своєму житті ви зможете приготувати дуже швидко та з простих і недорогих інгредієнтів. Їхньою основою кефір. Завдяки йому тісто гарно підіймається, а пиріжки виходять м’якими. А завдяки начинці вони стають ще смачнішими!

Для приготування тіста потрібно 400 мл кефіру. До нього додають одне яйце, яке забезпечує еластичність і тримає структуру. Далі — чайна ложка цукру, яка додає легкого солодкуватого відтінку, стільки ж солі та розпушувача. Для кращої пластичності тісту знадобиться 20 мл олії. Борошно додається поступово. Загалом близько 600 г. Тісто має перестати липнути до рук і залишитися м’яким. Саме тому не треба всипати все одразу, щоб не забити його борошном.

Найкращий рецепт лінивих пиріжків з кефіру та одного яйця
Найкращий рецепт лінивих пиріжків з кефіру та одного яйця

Начинка — це окремий пункт для експериментів, але класика завжди в моді. Відварюється 600 г картоплі, з якої робиться пюре. Додається 30 г вершкового масла, яке надає ніжності та насиченості смаку. А тепер — секрет соковитої начинки: 300 г фаршу обсмажується з двома середніми цибулинами. Не забудьте про сіль та перець, щоб наситити смак. М’ясна частина виходить ароматною і добре поєднується з ніжним картопляним пюре.

Коли тісто готове, його ділять на 12 рівних частин і розкатують у невеликі коржі. У центр кожного викладається ложка картопляного пюре, зверху — фарш. Краї защипуються, формуючи акуратний пиріжок. Смажаться вони на розігрітій сковорідці з достатньою кількістю олії. Важливо, щоб температура була середньою, тоді пиріжки рівномірно пропечуться і вкриються золотистою скоринкою.

Найкращий рецепт лінивих пиріжків з кефіру та одного яйця
Найкращий рецепт лінивих пиріжків з кефіру та одного яйця

Беру всього лише 5 столових ложок цього засобу на таз – і навіть найбрудніший тюль вмить стає білосніжним

0
Господині розповіли, як у домашніх умовах легко відіпрати тюль
Господині розповіли, як у домашніх умовах легко відіпрати тюль

Причини пожовтіння тюлю

Найтонші сітчасті волокна виконують роль фільтра для пилу, найдрібніших часток бруду, які потрапляють у кімнати під час руху повітря. Вони осідають на тюлю, надаючи йому сірого або жовтого відтінку.

Синтетичні матеріали страждають від впливу сонячних променів, зокрема ультрафіолетового випромінювання. Полімери змінюють свою структуру, що відображається на кольорі виробу.

Крім того, пожовтіння тюлю також викликає неправильне прання при підвищених температурах або нехтування попереднім очищенням від пилу (іноді достатньо просто струсити матеріал). Частинки бруду буквально в’їдаються в нитки, що є причиною зміни кольору.

Як у домашніх умовах відіпрати тюль

За словами досвідчених господинь, відновити білосніжний вигляд брудного або пожовклого тюлю можна за допомогою кількох простих кроків, використовуючи при цьому доступні засоби, які знайдуться практично у кожного на кухні.

Змішала лише 5 столових ложок цього засобу з водою – і за лічені хвилини брудний тюль став сліпучо чистим
Змішала лише 5 столових ложок цього засобу з водою – і за лічені хвилини брудний тюль став сліпучо чистим

Перше, про що варто пам’ятати – тюль потрібно прати у прохолодній воді з порошком. Адже гаряча вода може “запекти” жир і пил у тканині, що ускладнить процес очищення. Після прання від жовтизни та жирних плям допоможе розчин солі. Для цього в таз із 3 літрами теплої води додають 5 столових ложок солі. Тюль слід залишити в цьому розчині на 2 години. Сіль чудово відбілює тканину, прибираючи жовтизну та сірість.

Деякі господині помиляються, замочуючи тюль перед пранням, що призводить до того, що тканина ще більше вбирає забруднення. Тому правильний порядок: спочатку випрати тюль у холодній воді, а потім замочити в сольовому розчині, щоб позбутися складних плям і повернути білизну.

Крім того, щоб тюль сяяв на сонці, після відбілювання рекомендується прополоскати його в оцтовому розчині. Для цього потрібно розвести 2 столові ложки 9% оцту в 3 літрах теплої води. Оцет не тільки прибере залишки жиру, але й надасть тканині блиску, роблячи тюль осліплююче чистим.

У мене не росла петрушка: дізналась найпростіше ноу-хау та виростила шикарну зелень — і з кропом працює

0
Фермери назвали простий спосіб вирощування пишної зелені
Фермери назвали простий спосіб вирощування пишної зелені

Власна свіжа зелень — це дуже смачно та корисно. Вона ідеальна для салатів, бутербродів, супів та інших страв. Але часто городникам не вдається її виростити на своєму городі. Чому виникає така проблема? Все через неправильну підготовку.

Перший етап — вибір якісного насіння. Можете купити декілька варіантів, щоб пізніше серед них обрати найкращий. Після цього насіння потрібно замочити на добу у теплій воді. Завдяки цьому зелень проросте швидше. В чому причина? В ефірних оліях, які містяться на насінні. Завдяки замочуванню вони змиваються, а насіння “пробуджується”. Для кращого результату воду можна змінювати кілька разів. Далі настає черга посадки.

Фермери назвали простий спосіб вирощування пишної зелені
Фермери назвали простий спосіб вирощування пишної зелені

Але перед цим потрібно підготувати ґрунт. За тиждень до посіву необхідно удобрити землю. Для цього підійде перегній та деревний попіл. Вони збагатять грядку всім, що треба кропу і петрушці для ефективного зростання. Також грядку треба перекопати. Зелені подобаються легкі, пухкі ґрунти. А ще вони мають добре утримувати вологу.

А ще отримати більше петрушки та кропу допоможе їхнє проріджування. Чому, якщо треба, щоб зелені навпаки було більше? Річ у тому, що надто багато кропу і петрушки на грядці не дозволять кущикам отримувати достатньо поживних речовин. В результаті вони всі будуть маленькими та слабкими. Проріджувати посіви можна, коли вони досягнуть 3-5 см у висоту. Залишати між кущиками потрібно близько 5-7 см.

Фермери назвали простий спосіб вирощування пишної зелені
Фермери назвали простий спосіб вирощування пишної зелені

Полив також є важливим складником. Земля, на який росте зелень, має бути вологою, але допускати перезволоження не можна, інакше корені петрушка та кропу будуть загнивати. З бур’янами, які теж люблять воду та можуть “заглушати” ріст зелені, допоможе впоратися мульчування. А ще мульча допоможе довше утримувати вологу.

Сусід приголомшив: шкідники планують зимувати в моєму саду! 5 лайфхаків, які допоможуть “викурити” паразитів

0
Як прибрати шкідників з саду та городу
Як прибрати шкідників з саду та городу

Всі досвідчені садівники знають, що осінь – не час розслаблятись. На ділянках ще залишається багато справ, які потрібно виконати. Про підрізання дерев відомо всім, прибирання листя – само собою. А от про шкідників, які залишаються в саду, навіть з приходом осені, багато хто забуває. Це прикра помилка багатьох господарів. Час братися за справу.

Першим ділом нагадаємо про обробку інсектицидами. Робити це треба ще до того, як листя повністю опаде з дерев, а комахи, які планують залишитися з вами надовго, сховаються в ґрунт.

Як прибрати шкідників з саду та городу
Як прибрати шкідників з саду та городу

Нехитрим лайфхаком стане побілка дерев. Якщо ви не знаєте, чи будете ви навідувати свій сад взимку – краще проведіть побілку восени. Ідеальним рішенням для цбого методу боротьби зі шкідниками стане водоемульсійна фарба, яка чудово витримає рясні дощі і нікуди не дінеться зі стовбурів дерев.

Важливо для садівників бути уважним, та аналізувати свій сад та город вчасно. Якщо ще влітку ви помітили, що на вашому городі та в саду з’явився грибок, або шкідливі бактерії, обов’язково треба після збору врожаю обробити ґрунт. Придбати засоби можна в спеціальних садівничих магазинах.

Гарним способом від шкідників буде народний метод обробки рослин. Для того щоб його приготувати, вам потрібна буде кропива та вода. Саме цей натуральний розчин користується популярністю серед городників, зараз розповімо.

Як прибрати шкідників з саду та городу
Як прибрати шкідників з саду та городу

Вам треба взяти свіжу кропиву, залити її теплою водою та залишити приблизно на тиждень. Дотримуйтесь пропорцій: на 1 кілограм кропиви – 10 літрів води. Отриманий розчин треба додатково розвести водою у співвідношенні 1:10 та окропити рослини.

Також досить дієвий спосіб – залучати природних ворогів шкідників. Так, річ про жаб та комах. Вам треба просто заздалегідь висадити квіти, які будуть притягувати корисних для вашого саду комах. Не забувайте про годівниці для птахів, вони врегулюють популяцію комах.

Сусідка вразила своїми знаннями про “китайську розу”: тепер мій гібіскус випускає по 5 бутонів за ніч

0
Що робити, щоб гібіскус почав квітнути
Що робити, щоб гібіскус почав квітнути

Гібіскус – це дивовина рослина, яка дуже полюбляє світло. Коли постає вибір, де ж поставити цю квітку – обирайте місце біля вікна. Головне слідкувати за тим, щоб прямі промені сонця не обпікали листя. Якщо правильно обрати місце – гібіскус швидко почне рости в ширину і висоту. Ця квітка дуже любить вільний простір.

Не варто нехтувати питанням температури, в якій буде жити ваша квітка. Оптимальною температурою для гібіскусу восени та взимку буде 14-16 градусів. Та не переймайтеся, якщо ви не маєте змоги забезпечити такий температурний режим. Тоді просто треба приділити увагу іншим пунктам з нашої статті.

Що робити, щоб гібіскус почав квітнути
Що робити, щоб гібіскус почав квітнути

Досвідчені садоводи розповіли, що китайська троянда обожнює підвищену вологість повітря. Обирайте місце розташування квітки, враховуючи це важливий пункт. Якщо ви будете утримувати гібіскус в кімнаті з сухим повітрям, наприклад де є камін, або обігрівачі – з’являється висока ймовірність того, що квіти не зможуть повністю розкритися.

Якщо ж у вашій оселі є така проблема, як сухе повітря – ви можете використовувати зволожувач повітря. Це корисно і для рослин і для людей. Оберіть комфортний для себе режим та ступінь зволоження.

Гібіскус любить вологу, це вже стало зрозуміло зі слів вище, але не треба заливати квітку. Знайдіть золоту середину. Поливайте рослину рясно, але не дуже часто. Слідкуйте за тим, щоб земля встигала висохнути, перед наступним поливом.

Що робити, щоб гібіскус почав квітнути
Що робити, щоб гібіскус почав квітнути

Воду використовуйте відстояну, кімнатної температури. Можна поставити собі 2 ємності, в одній з яких буде добриво. Прочитайте інструкцію і використовуйте за призначенням.
Обрізка – важливий пункт в догляді за рослиною. Обрізати гібіскус обов’язково. Це треба робити кожного року. Тільки в такому випадку ви зможете насолодитися буйним цвітом китайської троянди.

Як не втратити врожай наступного року: кум-агроном розповів, чим обробити сад перед зимою – важливі 4 нюанси

0
Городники поділилися порадами для захисту саду від хвороб у зимовий період
Городники поділилися порадами для захисту саду від хвороб у зимовий період

Основа захисту – осіннє прибирання

Фахівці наголошують, що осіннє прибирання є першим і дуже важливим етапом у боротьбі з бактеріями, вірусами, грибками та шкідниками, які можуть перечікувати зиму на рослинних рештках. Важливо позбутися листя, опалих плодів, бур’янів, старої кори та обрізаних гілок, оскільки вони створюють ідеальні умови для розмноження патогенів і личинок комах.

Залізний купорос для обробки саду

Один із основних засобів захисту плодових і декоративних рослин на дачах і в садах – це залізний купорос. Він ефективно бореться з хворобами кори і знищує лишайники, а також комах, що мешкають на стовбурах дерев. Обприскування слід проводити після того, як опаде листя.

Дозування залізного купоросу варіюється залежно від стану рослин. Наприклад, для профілактики садівники радять використовувати 200-300 г на 10 літрів води, тоді як для заражених рослин норма може збільшуватися до 500 г.

Перед зимою обробляю плодові дерева та чагарники цим засобом
Перед зимою обробляю плодові дерева та чагарники цим засобом

Сечовина для осіннього обприскування

Ще одним популярним препаратом для осінньої обробки саду є сечовина, або карбамід. Слабкий розчин цієї речовини використовується як азотне добриво, проте для боротьби з хворобами і шкідниками необхідний більш концентрований розчин. Для профілактики рекомендується використовувати 200-300 г сечовини на 10 літрів води, а для хворих дерев – до 500-700 г.

Обробка карбамідом ефективно знищує спори патогенних мікроорганізмів на стовбурах і опалому листі, а також личинки шкідників, які ховаються в корі.

Комплексний захист саду

За словами фахівців, для комплексного захисту саду можна використовувати суміш карбаміду і залізного купоросу. Проте під час обробки важливо обирати суху та безвітряну погоду.

Таким чином, правильні осінні заходи допоможуть зберегти врожайність у наступному році та значно зменшать обсяг весняних робіт.

Як підготувати газонокосарку та мотокосу до зими: секрети довговічності від майстра з 30-річним стажем

0
Експерти пояснили, як правильно готувати газонокосарку та мотокосу до зими
Експерти пояснили, як правильно готувати газонокосарку та мотокосу до зими

Садовий інструмент значно полегшує нам життя. З ним виконувати задачі на ділянці можна швидше та ефективніше. Але щоб так було й надалі, необхідно доглядати за інструментом. Зокрема, дуже важливо вчасно і правильно готувати косарки до зими. Якщо виконувати всі наші поради, то техніка справно служитиме вам протягом багатьох років.

Насамперед треба подбати про паливну систему. Бензин не можна залишати в баку на зиму, бо він розшаровується і може зіпсувати карбюратор. Тому останнє косіння краще планувати так, щоб використати все паливо. Але бензин залишився, то нічого страшного. Його потрібно злити, а потім запустити двигун працювати, доки він не заглохне. Це гарантує, що в системі не залишиться палива.

Експерти пояснили, як правильно готувати газонокосарку та мотокосу до зими
Експерти пояснили, як правильно готувати газонокосарку та мотокосу до зими

Масляна система теж потребує уваги. Старе масло краще злити, поки двигун ще теплий. Так вийдуть усі забруднення. Важливо перевірити повітряний фільтр. Ретельно очистьте його від пилу та бруду. А занадто забруднений фільтр краще замінити, інакше навесні він може стати причиною поганого запуску двигуна чи навіть його поломки.

Ріжуча частина інструментів вимагає особливої турботи. З газонокосарки зніміть ніж і перевірте його на наявність пошкоджень. Погнуті чи затуплені ножі лагодьте або заміняйте відразу, щоб не займатися цим в розпал сезону. Котушку з ліскою на мотокосі розберіть, почистьте від трави та бруду. Металеві деталі злегка змастіть машинною оливою для захисту від корозії.

Експерти пояснили, як правильно готувати газонокосарку та мотокосу до зими
Експерти пояснили, як правильно готувати газонокосарку та мотокосу до зими

Свічка запалювання теж потребує перевірки. Викрутіть її та очистьте від нагару. Якщо електроди обгоріли або мають нерівності, свічку краще замінити. У циліндр через свічковий отвір закапують трохи оливи та кілька разів прокручують двигун ручним стартером — це захистить циліндр від корозії.

Зберігати техніку слід у сухому приміщенні, накривши чистою тканиною. Не можна використовувати поліетилен, бо під ним утворюється конденсат. Якщо дотримуватися цих простих правил, навесні інструмент заведеться з пів оберту і прослужить ще не один сезон.

Названо 4 легкі та швидкі трюки, які без мороки допомагають очистити підошву праски в домашніх умовах

0
Господині розповіли, як у домашніх умовах очистити підошву праски
Господині розповіли, як у домашніх умовах очистити підошву праски

Як відомо, забруднення на підошві праски можуть зіпсувати як сам приклад, так і одяг. Ось кілька простих методів, які допоможуть вам ефективно очистити підошву, не пошкодивши покриття та без використання хімічних засобів.

Очищення картоплею

Перш за все, слід увімкнути праску і встановити її на середню температуру. Далі необхідно розрізати картоплю навпіл і провести половинкою по підошві праски. Крохмаль, що міститься в картоплі, допоможе з легкістю видалити залишки забруднень. Потім необхідно буде лише протерти підошву праски вологою ганчіркою, щоб прибрати залишки частинок.

Використання оцтового розчину

Щоб приготувати розчин, слід змішати рівні частини води та оцту в невеликій мисці. Після цього рекомендується надягнути рукавички та змочити чисту ганчірку в отриманому розчині, а потім протерти підошву праски, обережно видаляючи бруд. Однак варто уникати надмірного тиску, щоб не пошкодити покриття. Наприкінці очищення потрібно пройтись чистою вологою ганчіркою, щоб видалити залишки оцту та бруду.

Завдяки цим чотирьом способам я з легкістю можу очистити підошву праски навіть без спеціальних засобів
Завдяки цим чотирьом способам я з легкістю можу очистити підошву праски навіть без спеціальних засобів

Харчова сода

Експерти рекомендують змішати харчову соду з невеликою кількістю води до консистенції пасти. Після цього потрібно нанести отриману пасту на забруднені ділянки підошви праски та залишити приблизно на 5-10 хвилин, а потім обережно протерти м’якою тканиною, щоб видалити залишки засобу.

Очищення за допомогою солі

Спершу необхідно нагріти праску до середньої температури, але не перегрівайте її. Далі на прасувальній дошці слід розстелити фольгу та розсипати трішки кухонної солі, а потім дуже обережно провести гарячою підошвою праски по солі, переміщаючи її вперед і назад. Сіль буде збирати частинки нагару та забруднень. Наприкінці вам залишиться лише протерти підошву вологою тканиною, щоб видалити залишки солі.

Отже, регулярний догляд за праскою не тільки покращить якість прасування, але й значно продовжить термін служби вашого одягу та техніки.

Смачні, соковиті та ароматні: як приготувати тефтелі з фаршу та рису в томатному соусі на сковороді

0
Кулінари поділилися рецептом тефтель з фаршу та рису в томатному соусі
Кулінари поділилися рецептом тефтель з фаршу та рису в томатному соусі

Інгредієнти:

  • котлетне м’ясо (свинина або яловичина) – 500 г;
  • вода або молоко середньої жирності для фаршу – 70 мл;
  • ріпчаста цибуля – 120 г;
  • морква – 60 г;
  • рисова крупа – 50 г;
  • томатний соус, кетчуп або аджика – 3 ст. л.;
  • рослинна олія – 3 ст. л.;
  • пшеничне борошно вищого ґатунку – 1 ст. л.;
  • сіль – 1-1,5 ч. л. (за смаком);
  • цукор – дрібка;
  • спеції – за смаком;
  • вода для підливи – за потребою;
  • зелень для прикрашання.

Приготування:

Відваріть рис до стану аль денте в злегка підсоленій воді та промийте під проточною водою. Відкиньте на друшляк.

Цибулю та моркву очистіть і промийте. Цибулю дрібно наріжте, моркву натріть на великій тертці. Обсмажте цибулю, помішуючи, в 1 ст. л. рослинної олії на невеликому вогні до готовності. Перекладіть із сковороди на тарілку або в миску так, щоб олія залишилася в ємності для смаження. Остудіть.

М’ясо подрібніть у фарш. Додайте відварений рис, половину обсмаженої цибулі, сіль, спеції, воду і добре перемішайте.

Сковороду, в якій смажилася цибуля, знову поставте на вогонь. Додайте залишок рослинної олії. Із фаршу сформуйте кульки й викладіть їх у ємність для смаження. На помірному вогні трохи обсмажте м’ясні кульки з різних боків, а потім вийміть їх і тимчасово перекладіть в інший посуд.

У сковороду або сотейник, де обсмажувалися тефтелі, викладіть решту цибулі та обсмажте її до напівготовності на помірному вогні. Потім туди ж додайте моркву та продовжуйте смажити до рум’яності овочів.

Ці тефтелі з фаршу та рису в томатному соусі на сковороді готую на всі свята
Ці тефтелі з фаршу та рису в томатному соусі на сковороді готую на всі свята

Після цього всипте в ємність борошно, перемішайте масу та прогрійте її хвилину, зменшивши вогонь. Потім додайте томатний соус, кетчуп або аджику, знову перемішайте і витримайте ще хвилину. Після цього, додаючи за потребою воду, відрегулюйте густоту підливи.

Додайте в підливу цукор (за бажанням), сіль і спеції. Викладіть у ємність тефтелі, закрийте її кришкою та тушкуйте їх до готовності, періодично перевертаючи, щоб вони рівномірно протушкувалися з усіх боків.

Зніміть ємність із готовими тефтелями в підливі з вогню, прикрасьте страву зеленню і подавайте до столу, розділивши на порції, або прямо в сковороді.

Такі м’ясні тефтелі в томатній підливі найкраще поєднуються з картопляним пюре та солоним огірочком. Смачного!

ТОП-4 “королівських” квітки, які варто посадити восени. Свекруха не вірила, а зараз клумбу копає

0
Квіти, які варто посадити восени
Квіти, які варто посадити восени

Дачники знають, з приходом осені об’єм роботи на дворі значно зменшується. Врожай зібрано, грядки до наступного сезону підготовлені, листя прибрано. На вулиці вже достатньо холодно, особливо вночі. Тоді наступає час зайнятися своєю клумбою.

В цій статі ми розглянемо, які ж 4 найкращі квітки стануть ідеальною прикрасою вашої території. Ми відібрали справжні скарби для вас. Бо квітів безліч, але ми обрали ті, які не сильно примхливі, дуже гарні, та будуть милувати ваше око ще декілька років.

На першому місці в нашому списку – дельфіній. Ну дуже гарна квітка, яка має цікаву форму так неймовірно гарний колір. Вони своє формую справді нагадують дельфінячий ніс. Це досить невибаглива квітка, досвідчені садівники вже давно мають таку в саду.

Квіти, які варто посадити восени
Квіти, які варто посадити восени

Дуже гарним варіантом стануть астри. Вони мають безліч кольорів, а головне – є однорічні і багаторічні. Тому обирати вам, можна посіяти на один рік білого кольору, а на наступний рік – рожевого. Справжній політ фантазій.

Багато садівниць обожнюють конвалії. Вони одразу нагадують дитинство та бабусині казки. Здавна люди полюбляють цю квітку, бо вона не просто гарна, а ще й має цілющі властовості. У народній медицині конвалію застосовують при хворобах серця, гарно допомагає при головних болях та безсонні. Справжня знахідка!

Не останнім в нашому списку – рябчики. Така назва вказує на строкате забарвлення квіток деяких видів. Безліч неймовірних кольорів на вибір, лиш оберіть найкращий для себе. Саджати можна і в вересні і в листопаді, лиш з приходом мінусової температури бажано накрити квіти.

Квіти, які варто посадити восени
Квіти, які варто посадити восени

І нарешті – космея. Ця чарівна квітка відноситься до сімейства айстрові. Квітки космеї схожі на ромашки, мають дуже приємні кольори, які зможуть зробити ваш сад яскравим. Вибір кольору залишається за вами – білий, рожевий, фіолетовий, та інші. Саджайте квіти восени, це дуже приємний процес, який заспокоює нервову систему в процесі і в результаті!

4 лайфхаки для білого одягу. Всі сорочки тепер біліше снігу в січні: секрети хімчистки розповіла сусідка

0
Як правильно прати білий одяг та білизну
Як правильно прати білий одяг та білизну

Біла сорочка на першій зустрічі – запам’ятається багатьом. Цей колір в одязі користується такою популярністю вже багато років. Це вічна класика, яка пасує абсолютно всім, без винятку.

Однак з цими речами завжди є проблема – білий колір втрачає свою яскравість, набуває жовтого відтінку, або з’являються плями, які дуже складно вивести. В цій статті ми розглянемо 4 головні секрети по догляду за білими речами, впевнені, про деякі пункти ви навіть не чули.

Перший лайфхак полягає в сортуванні. Перед початком прання треба чітко відокремити біле від кольорового, та навіть від світлих речей. Білий одяг треба прати тільки з білим, бо навіть світлі речі, наприклад бежевих відтінків – псують насиченість кольору. Навіть 1 шкарпетка може зіпсувати всі випрані разом з нею речі.

Як правильно прати білий одяг та білизну
Як правильно прати білий одяг та білизну

Другим секретом є те, що обов’язково треба звертати увагу на маркування, бо на кожному виробі є інформація, з якої стає зрозуміло, який режим треба обирати для прання, яку температуру обрати і т. д. Навіть якщо на маркуванні зазначено, що кофтинку можна прати при температурі понад 40 градусів, краще не перевищувати зазначену температуру.

Третім пунктом виступає сушіння. Дуже часто господині повторюють одну і ту саму помилку – сушать речі на балконі, або терасі, куди потрапляють прямі сонячні промені. А це дуже впливає на зовнішній вигляд білих речей.

Наостанок хочемо поділитися способом прання білих речей з аспірином. Дієвий та дешевий спосіб відновлення білосніжності ваших речей. Для цього потрібно приготувати розчин:

Як правильно прати білий одяг та білизну
Як правильно прати білий одяг та білизну
  • Аспірин – 4-5 таблеток
  • Тепла вода – 7 літрів

Спочатку треба замочити одяг в розчині на 5-7 годин, а потім прати вручну, або в машинці. Зверніть увагу, що ми робимо розчин, а не кладемо таблетки в барабан, бо є імовірність, що вони не розчиняться, чим зіпсують одяг. Користуйтеся порадами, носіть білосніжний одяг із задоволенням!

Мої квіти “переживуть” навіть найсуворішу в світі зиму: як підготувати хризантеми до різкого похолодання

0
Експерти розповіли, як підготувати хризантеми до зими
Експерти розповіли, як підготувати хризантеми до зими

Підготовка хризантем до зими – важливий крок, щоб ці яскраві осінні квіти радували вас і наступного року. Хризантеми, особливо багаторічні сорти, можуть успішно пережити холодну пору року, якщо їм надати правильний догляд перед зимівлею. Незалежно від того, чи вирощуєте ви хризантеми в ґрунті чи в горщиках, основні кроки підготовки до зими залишаються схожими. Редакція сайту Добрі новини розповість, як це правильно зробити.

Після закінчення цвітіння хризантеми слід обрізати. Зазвичай їх обрізають на висоту 10-15 см над землею. Така обрізка допомагає зберегти сили рослини та полегшує зимівлю, залишаючи на поверхні мінімум стебел, які можуть обмерзнути. При цьому варто зняти всі сухі квіти та пошкоджені гілки, щоб хризантема зберігала здоровий вигляд.

Експерти розповіли, як підготувати хризантеми до зими
Експерти розповіли, як підготувати хризантеми до зими

Щоб захистити кореневу систему від морозів, рослину потрібно мульчувати. Для цього підійдуть сухе листя, солома, хвоя або навіть спеціальний мульчуючий матеріал. Цей процес створює ізоляційний шар, який захищає коріння від промерзання та допомагає зберегти вологу в ґрунті. Шар мульчі має бути достатньо товстим, приблизно 5-10 см, особливо в регіонах із суворими зимами. Важливо уникати щільного укладання, щоб забезпечити достатню циркуляцію повітря і не допустити загнивання.

Якщо зима у вашій місцевості відрізняється сильними морозами або якщо ви вирощуєте теплолюбні сорти хризантем, краще викопати рослину і зберегти її в прохолодному, але захищеному від морозу місці, наприклад, у підвалі чи в іншому нежаркому приміщенні. Для цього викопані кущі поміщають у горщики або контейнери з легким ґрунтом. Важливо полити рослину перед зберіганням, а потім підтримувати легку вологість ґрунту протягом зими, уникаючи пересихання.

В грудні буду їсти салат із пахучих помідорів, а не з капусти. Кума розповіла секрет довгого “життя” томатів

0
Як зберігати томати, щоб вони довше залишались свіжими
Як зберігати томати, щоб вони довше залишались свіжими

Всі українці люблять їсти ароматні помідори і на обід, і на вечерю. Ми використовуємо їх в безлічі стравах, бо томат має неймовірний смак, а значить прикрасить будь який кулінарний шедевр.

Салат з помідорами хотілося б їсти не тільки влітку та навесні, а й насолоджуватися цим смаком і взимку. Але справжні та пахучі помідори складно знайти на поличках магазину в холодні пори року, тому маємо для вас поради, як зберегти свіжість томатів довше.

Першим ділом на думку спадає, що найкраще рішення – покласти помідори в холодильник, щоб вони довше зберігали свій смак. Проте є нюанси. Зараз ми їх детально розглянемо.

Як зберігати томати, щоб вони довше залишались свіжими
Як зберігати томати, щоб вони довше залишались свіжими

Хоча холодильник непогане рішення, та не кожен вид помідорів можна зберігати в ньому. Домашні дари природи, зібрані з грядки ідеально перенесуть зберігання в холодильнику, так як і маленькі томати, такі як чері. А от недоспілі томати, куплені в магазині не ідеальний варіант для такого виду зберігання.

Коли ви відібрали потрібні вам помідори, не поспішайте їх мити, щоб не спровокувати появу плісняви. Краще просто протерти сухим рушником, але робіть це обережно, щоб не пошкодити ніжну шкірку. Не треба і відривати плодоніжку, вона підживлює ваші плоди.

Зберігати овочі треба в спеціальному ящику для них, виробники холодильників давно продумали цей момент. Перед тим, як покласти томати на зберігання, краще обгорнути їх папером, він буде поглинати конденсат, та не дозволить помідорам зіпсуватися.

Як зберігати томати, щоб вони довше залишались свіжими
Як зберігати томати, щоб вони довше залишались свіжими

Важливим пунктом є правильне розташування томатів. Викладати їх треба в один шар, не треба складати їх один на одного, так підвищується ризик травматизації помідорів. Не менш важливе товарне сусідство – не зберігайте разом різні види овочів, так вони довше зберігатимуть свій гарний зовнішній вигляд та смак.

Не забувайте перевіряти овочі, можливо ви пропустили і не помітили 1 помідор, який був трішки зіпсований. В такому випадку треба терміново його прибрати, щоб інші томати не зіпсувались.

Коли гості на порозі, за 2 хвилини готую таку намазку: на застіллі заміняє червону ікру, а смакує не гірше

0
Рецепт смачної намазки із тунця та яєць
Рецепт смачної намазки із тунця та яєць

Трапляються дні, коли гостей не чекаєш, а вони вже на порозі. В такому випадку кожна справна господиня має власний список рецептів, які можна приготувати нашвидкуруч.

Але список рецептів іноді треба оновлювати, щоб приємно дивувати своїх гостей новими кулінарними шедеврами.

В цій статті ми поділимось дуже смачним рецептом намазки, яку можна їсти зі звичайним хлібом, багетом, тарталетками, та навіть млинцями. Простий у приготуванні рецепт стане у нагоді кожній господині.

Рецепт смачної намазки із тунця та яєць
Рецепт смачної намазки із тунця та яєць

Для приготування цієї смачної закуски нам потрібно:

  • Тунець у власному соку – 1 банка
  • Варені яйця – 3-4 шт.
  • Плавлений сирок – 1 шт.
  • Ріпчаста цибуля – 1/2 шт.
  • Майонез – 2 ст. л.
  • Сіль та перець можна додати за смаком.

Для того щоб приготувати цю намазку швидко – спочатку треба поставити варитись яйця, а поки вони будуть варитися, ви зможете підготувати інші інгредієнти. В невелику каструлю треба налити холодну воду, покласти яйця і поставити варитись. Доводимо до кипіння, робимо вогонь тихіше та варимо 6 хвилин.

В цей час відкрийте баночку з тунцем та перекладіть його в глибоку тарілку, туди ж натріть плавлений сирок на дрібній терці, а цибулю подрібніть ножом і змішайте все разом. Поки ми займались яйцями та цибулею – яйця вже зварились, треба їх залити холодною водою, дати постояти, потім почистити і також натерти, як і сирки.

Рецепт смачної намазки із тунця та яєць
Рецепт смачної намазки із тунця та яєць

Змішуємо всі інгредієнти разом так, щоб вийшла однорідна маса. Додаємо майонез по смаку, регулюючи густоту намазки. Майонез має бути жирним, щоб нічого не розтікалось. До речі, тунець краще обирати у власному соку, а не в олії. Таким чином смак буде більш насичений, а калорійність меншою.

Цибулю можна обрати червону, щоб закуска набула незвичного кольору. А зверху на бутерброд можна покласти кріп, зелену цибулю, або петрушку. Готуйте по цьому рецепту на свята, на вихідні, та і просто на сніданок!

Повилітають за 1 день, як ошпарені: 3 поради, як раз і назавжди позбутися гризунів на городі в листопаді

0
Як захистити свою ділянку від гризунів в листопаді
Як захистити свою ділянку від гризунів в листопаді

Одним з найефективніших способів відлякування гризунів є природні засоби з яскравими ароматами, які не переносять миші та кроти. Наприклад, часник, цибуля, бузина, полин та м’ята відомі своїми відлякуючими властивостями. Їхній різкий запах не дає гризунам комфортно почуватися, і вони намагаються оминати ці ділянки.

Можна розмістити рослини або їх сушене листя біля входів у нори або навколо ділянки, щоб створити невидимий “ароматний бар’єр”. Деякі дачники також використовують гілки бузини чи листя полину, якими обкладають ділянки навколо грядок та дерев.

Ще одним важливим кроком є ретельне прибирання городу. Опале листя, рослинні рештки, залишки врожаю – усе це приваблює гризунів, адже вони можуть сховатися в сухому листі чи знайти насіння для поживи. Приведіть ділянку в порядок: зберіть листя, обріжте засохлі рослини та видаліть бур’яни. Також варто подбати про компостну купу: якщо вона розміщена занадто близько до городу, миші можуть облаштувати там “зимові квартири”, тому бажано перемістити її подалі або захистити надійною сіткою. Чистий город без схованок значно знижує привабливість для шкідників.

Як захистити свою ділянку від гризунів в листопаді
Як захистити свою ділянку від гризунів в листопаді

Якщо жодні м’які методи не допомагають, варто розглянути використання біологічних чи механічних засобів боротьби. Пастки та ультразвукові відлякувачі ефективно працюють проти гризунів. Ультразвукові відлякувачі створюють неприємні звуки, які не впливають на людей, але змушують мишей залишити територію.

Механічні пастки краще встановлювати вздовж огорожі чи у місцях, де гризуни найчастіше з’являються. Або ж ви можете залучити природних мисливців – котів чи птахів, наприклад, синиць та дроздів, які активно ловлять шкідників у пошуках їжі.